Tööotsijale võib tööotsingu periood tunduda üsnagi hektiline, kuid värbajad märkavad nii mõndagi. Iren Tomski tutvustas oma artiklis kuut tüüpi tööotsijaid, kes tavaliselt uuel aastal pärast pühi tööd hakkavad otsima ning kes ehk pole nii usinad, kui teised tööotsijad. Vaatame üle, millised need tüübid on:
- Imitaator – otsijad, kes otsivad kompulsiivselt igasugust tööd ning liialdavad CV-des oma oskuste ning saavutustega.
- „Mis mina sellest saan?“ – neid huvitavad rohkem puhkus, haigusleht, tööga kaasnevad tiitlid ning edutamine. Nad otsivad alati midagi uut ja paremat.
- Duubeldajad – nemad otsivad tööd ka siis, kui neil juba üks töö on. Nad otsivad muudkui paremaid pakkumisi. Keegi ei keela seda muidugi, kuid see seab kahtluse alla nende lojaalsuse.
- Au ja kiituse, ning palgalisa, otsijad – neid ei huvita tegelik töö, nad tahavad vaid oma enesekindlust tõsta, kui nad millegagi rahul pole, siis otsivad nad kohe midagi uut ja paremat. Kui neile pakutakse aga uut töökohta, pöörduvad nad vana tööandja poole ning küsivad paremaid tingimusi.
- Siia-sinna hüppaja – nemad vahetavad pidevalt tööd, iga kahe-kolme kuu tagant. Nad toovad selle õigustuseks madala palga, halvad kolleegid, karjäärikasvu võimaluse puudumise ning palju muud.
- Boonuste jahtija – nemad kandideerivad tööle ajal, kus oleks võimalik saada pühadega seonduvaid hüvesid ning lahkuvad peale seda.
Originaalartiklit saate lugeda siit.